برای دسترسی به محتویات این نشریه از درختواره سمت راست موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنید.

«
»
«
»
«
»
  • 1
  • 2
ROKNEWSPAGER ERROR: File not found: images/عکس_کتاب_0011.jpg
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»

معرفی کتاب «نشانه‌هایی از دولت موعود»

نویسنده و پژوهشگر: یاسر شریعتی


تشکیل دولت واحد عدل گستر جهانی، آرزویی است که همه مردمان باورمند و عدالت خواه در انتظار آنند و در هر وقت و ساعتی، صادقانه خدا را برای برپایی آن می‌خوانند. اما سؤال این است که: «امام عصر (عج) چگونه نظام‌های سیاسی گوناگون جهان را از میان بر می‌دارد و نظام واحد جهانی تشکیل می‌دهد؟» «در حکومت او چگونه گرسنه‌ای یافت نمی‌شود و فسادی صورت نمی‌گیرد؟»
آیت الله نجم الدین مروجی طبسی، استاد حوزه علمیه قم در اثری با عنوان «نشانه هایی از دولت موعود» به سؤالات فوق به صورت تفصیلی در سه بخش پاسخ می‌دهد.
وی دارای تخصص در مسائل فقه و اصول، تفسیر و کلام و حدیث تطبیقی است و در حال حاضر در خارج فقه و اصول و مهدویت در حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و مراکز تخصصی مختلف تدریس می‌کند.
نویسنده در بخش نخست دورنمایی از جهان پیش از ظهور را ترسیم کرده و ویژگی حکومت‌ها در آخرالزمان، وضعیت دینی مردم، اخلاق و امنیت پیش از ظهور و وضعیت اقتصاد جهان در عصر ظهور را واکاوی می‌کند.
بخش دوم این اثر که بخش اعظم آن را در بر می‌گیرد، به موضوع انقلاب جهانی مهدی‌(عج) اختصاص دارد. از مطالب جالب توجه این بخش، نقش زنان در قیام امام مهدی(عج) می‌باشد. مؤلف در این بخش می‌نویسد: «چهارصد زن هنگام قیام مهدی(عج) آن حضرت را همراهی می‌کنند و اکثر آنها در بخش بهداشت و درمان مشغول فعالیت می‌باشند».
از دیگر مباحث این بخش می‌توان به خصوصیات ظاهری امام زمان(عج)، فرماندهان سپاه حضرت و ویژگی‌های آنان، جنگ‌ها و امدادهای غیبی عصر حضور، شیوه رفتار امام با شیعیان و ده‌ها عنوان و سرفصل خواندنی دیگر اشاره کرد.
خواننده در بخش پایانی این کتاب 320 صفحه‌ای با حکومت جهانی امام زمان(عج) و تحولات اقتصادی و سیاسی آن دوره آشنا می‌شود و در پایان درباه چگونگی شهادت امام مهدی(عج) سخن به میان آمده است.
کتاب «نشانه‌هایی از دولت موعود» برای چهارمین بار در مهرماه 1389 از سوی بوستان کتاب تجدید چاپ شده است. این کتاب به قیمت 52000 ریال به شمارگان 1000 نسخه در اختیار علاقمندان قرار دارد.

 

 

عکس کتاب 0011