برای دسترسی به محتویات این نشریه از درختواره سمت راست موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنید.

«
»
«
»
«
»
  • 1
  • 2
ROKNEWSPAGER ERROR: File not found: images/عکس_کتاب_0011.jpg
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»

مقصد اصلي اين است كه يك حكومت اسلامي تحقق پيدا بكند- بیانات بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره)

محقق: محمود زارعی

ما با خواست خدا دست تجاوز و ستم همه ستمگران را در كشورهاي اسلامي مي‌شكنيم و با صدور انقلاب‌مان كه در حقيقت صدور انقلاب راستين و بيان احكام محمدي(صلی الله علیه و آله) است، به سيطره و سلطه و ظلم جهان‌خواران خاتمه مي‌دهيم و به ياري خدا راه را براي ظهور منجي مصلح كل و امامت مطلق حق امام زمان - ارواحنا فداه - هموار مي‌كنيم.

6/5/66

 

22 بهمن سرآغاز پيروزي ملت ايران بر مستكبران و غارتگران، 22 بهمن سرآغاز برچيده شدن دستگاه ستمگري طاغوتيان، 22 بهمن سرآغاز حكومت الله بر جهان، 22 بهمن سرآغاز برافراشته شدن پرچم عدالت اسلامي و بيداري مستضعفان، بر كشور و ملت بزرگ ايران و بر جميع مسلمانان و مستضعفان و محرومان مبارك باد.

20/11/61

 

هان اي شهيدان! در جوار حق تعالي آسوده خاطر باشيد كه ملت شما پيروزي شما را از دست نخواهد داد. و اي بازماندگان شهداي به خون خفته! و اي معلولان عزيزي كه حيات جاويد را با نثار سلامت خود بيمه كرده‌ايد!

مطمئن باشيد كه ملت شما مصمم است پيروزي را تا حكومت الله و تا ظهور بقيةالله روحي فداه نگهبان باشد. جاويد باشيد و پيروز باشد جمهوري اسلامي.

22/11/59

 

دنيا الان، دنياي آزاد و بيدار دنبال شماست، نهضت شما پيش دنيا معجزه است اين نهضت را با همين بعد اعجازيش حفظ كنيد و با اتكال به خداوند و وحدت كلمه پيش برويد و من اميدوارم كه ما به مطلوب حقيقي برسيم و متصل بشود اين نهضت به نهضت بزرگ اسلامي و آن نهضت ولي عصر سلام الله عليه هست. خداوند همه شما را موفق و مؤيد كند و ملت ما را به پيش ببرد و كساني كه با ما مخالف هستند تأديب كند.

20/3/59

 

ملت ما با هم همه اسلام را خواستند، همه ملت فرياد كردند با الله اكبر كه ما اسلام را مي خواهيم، ما حكومت اسلامي مي‌خواهيم، جمهوري اسلامي مي‌خواهيم. مقصد ملت اسلام است، اينها كه گذشت اينها مقدمات بود، اينها چون مانع بودند از اينكه اسلام تحقق پيدا بكند، مردم اين مانع‌ها را رد كردند، ظالم‌ها را كنار زدند، آنهايي كه غارت مي‌كردند اينها را كنار زدند لكن مقصد اصلي اين است كه يك حكومت اسلامي تحقق پيدا بكند، رژيم يك رژيم انساني-اسلامي بشود.

8/3/58

 

اين تحول عظيمي كه در اين ملت پيدا شد، يك تحولي بود كه فقط براي اين معنا كه مثلا رژيم نباشد يا دنباله داشت رژيم نباشد، حكومت اسلامي باشد، اساس او بود، اساس آن بود كه مي‌خواستند قرآن حكومت كند در اين كشور. موانع را برداشتند كه حكومت، حكومت اسلامي باشد نه اينكه همه مقصد اين بود كه فقط آزاد باشيم. همه مقصد اين بود كه مستقل باشيم ايران مي خواست كه مثل مملكت مثلا سوئد باشد آزاد هستند، مستقل هم هستند. اما اگر از قرآن در آن خبري نباشد، باز هم چنين مي‌خواهد! ايراني‌ها اين را مي‌خواستند كه قرآن باشد يا نباشد اسلام باشد يا نباشد ما آزاد باشيم، ما آن جهت حيواني‌مان، آن جهت حيواني‌مان اشباع بشود كاري به معنويات ديگر ما نداريم!! ايران جوان‌هاي خودش را براي اين داد يا ايران متحول شده بود به يك ملت صدر اسلامي، يك جوان‌هايي مثل جوان‌هاي صدر اسلام كه شهادت را براي خودشان فوز مي‌دانستند مي‌گفتند شهيد هم بشويم سعادت‌منديم. مسأله اين بود و مسأله اين هست.

16/3/58

 

ما نهضت براي آن كرديم كه اسلام و قوانين اسلام و قرآن و قوانين قرآن در كشور ما حكومت كند و هيچ قانوني در مقابل قانون اسلام و قرآن عرض وجود نكند و نخواهد كرد. نهضت اسلامي است و نهضت اسلامي محتوايش بايد اسلامي باشد و احكام اسلام در سرتاسر كشور بايد جاري شود و تمام قشرها اسلامي مي‌شوند. ملت ما براي اسلام خون خود را داد و براي اسلام ادامه مي‌دهد نهضت خود را....ايمان خودتان را تقويت كنيد. با اين ايمان و با اين انقلاب و روح انقلابي شما ان‌شاءالله پيروز مي‌شويد، پيروزي را به آخر مي‌رسانيد و ان‌شاءالله از كشور خودتان به كشورهاي خارجي، به كشورهاي اسلامي سرايت مي‌كند.

28/4/58