برای دسترسی به محتویات این نشریه از درختواره سمت راست موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنید.

«
»
«
»
«
»
  • 1
  • 2
ROKNEWSPAGER ERROR: File not found: images/عکس_کتاب_0011.jpg
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»

کارهاي نشدني با طلوع امام شدني شد

 

رهبر معظم انقلاب در اجتماع عظيم شيفتگان امام خميني(ره):

حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي چهاردهم خرداد، در اجتماع عظيم دلدادگان امام خميني (ره) در حرم مطهر بنيان گذار جمهوري اسلامي، امام راحل را پدر ملت و مظهر مهرباني، اقتدار و صلابت خواندند و با اشاره به تلاش هوشيارانه امام در احياي روح عزت ملي و استحکام ساختار دروني ملت افزودند: ملت تاريخ ساز ايران با تکيه بر همين عوامل، الگويي موفق از ايران اسلامي و پيشرفت در خارج از حوزه نفوذ سلطه‌گران جهاني را به ملت‌ها ارائه داده و زورگويان جهاني را به وحشت انداخته است که همين مسير درخشان  تارسيدن  به قله‌هاي پيشرفت ونااميد شدن قطعي دشمنان ادامه خواهد يافت و بدون ترديد آينده براي ملت‌هاي مسلمان و ملت ايران، بهتر از گذشته خواهد بود.
ایشان با اشاره به عيدولادت حضرت اميرالمومنين علي عليه السلام و نامگذاري سيزدهم رجب بعنوان روز پدر، تاکيد کردند: امام بزرگوار ما در حق اين ملت پدري کرد زيرا از يک طرف مظهر مهرباني و رحمت پدرانه و از طرف ديگر مظهر اقتدار و صلابت بود.
رهبر معظم انقلاب افزودند: کارهاي بزرگي که همه بر امکان ناپذير بودن آنها تاکيد داشتند با طلوع امام شدني شد و همه سدهايي که غيرقابل نفوذ و ناشکستني به نظر مي‌رسيدند، با حضور امام شکستني شدند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به تاريخ پر فراز و نشيب اين سرزمين خاطرنشان کردند: ما ايراني‌ها در تاريخ طولاني خود، دوران‌هاي مختلف، عزت و ذلت را شاهد بوده‌ايم که دوران دويست ساله منتهي به انقلاب، دوراني سخت، تاريک وذلت بار بوده است.
مقام معظم رهبری، انقلاب کبير اسلامي را پايان روال ذلت و آغاز روال عزت ملت ايران برشمردند و تأکيد کردند: با پيروزي انقلاب ورق به کلي برگشت و امام خميني با تمرکز بر احياي روح عزت ملي، فرهنگ "ما مي توانيم" را در عمق جان اين ملت مؤمن جايگزين کرد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به حضور شورانگيز ملت در ده انتخابات رياست جمهوري به ويژه انتخابات دهم و آغاز به کار 9 دوره مجلس بدون حتي يک روز تأخير افزودند: در همه 33 سال اخير هيچ حادثه سياسي، امنيتي و هيچ تهديد نظامي نتوانسته است روند پر شکوه مردم‌سالاري را مورد خدشه قرار دهد.
ایشان وظيفه مسئولين را در مسير حرکت به سمت قله‌هاي اصلي پيشرفت بسيار سنگين دانستند و افزودند: در اين مسير، هرگونه توقف، خودشگفتي و غرور، خود محوري، غفلت، اشرافي گري، لذت جويي، جمع کردن زخارف دنيوي، و تلاش براي کسب محبوبيت، براي مسئولين، ممنوع است و رسيدن به قله‌ها، تنها با اين ممنوعيت‌ها امکان پذير است.
رهبر انقلاب جنبش‌ها و انقلاب‌هاي منطقه را از يمن و بحرين تا مصر و ليبي و تونس و ديگر کشورهايي که آتش زير خاکستر هستند، نمونه بارزي از تلاش ملت‌ها براي رسيدن به عزت ملي، عدالت و آزادي در زير سايه اسلام دانستند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای ايجاد اختلاف‌هاي قومي، طائفي و مذهبي در کشورهاي تازه انقلاب کرده و تبديل انقلاب‌ها به ضد خود را از جمله شيوه‌هاي غرب و آمريکا براي انتقال بحران ارزيابي کردند.
ایشان نگاه جمهوري اسلامي ايران به منطقه را نگاهي اميدوارانه خواندند و خاطر نشان کردند: البته حوادث منطقه، فرصتي را براي برخي کشورهاي منطقه بوجود آورد تا به نيابت از امريکا برخي اقدامات را انجام دهند اما به لطف خداوند کشورهاي انقلاب کرده بويژه مصر به آرامش و ثبات بازخواهند گشت و رژيم‌هاي ديکتاتوري در منطقه برچيده خواهند شد.
رهبر معظم انقلاب همچنين با اشاره به حوادث بحرين، مردم بحرين را داراي مظلوميتي مضاعف دانستند و افزودند: اين مردم بدون دليل، به دست رژيمي مستبد و ديکتاتور سرکوب مي‌شوند و اعتراض آن‌ها با خشن‌ترين وضعيت پاسخ داده مي‌شود درحالي‌که مردم بحرين خواستار ابتدايي‌ترين نياز يک کشور مردم‌سالار هستند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای خاطر نشان کردند: در بحرين به‌جاي آنکه به خواست مردم پاسخ داده شود، تلاش مي‌شود  تا موضوع را به اختلافات مذهبي و بحث شيعه و سني ارتباط دهند و حق مردم را کتمان کنند.
مقام معظم رهبری افزودند: به فضل الهي، همه مجاهدت‌ها در منطقه به نتيجه خواهد رسيد اما بايد مراقب بود تا به آتش‌هاي قومي، فرقه‌اي و مذهبي دامن زده نشود.
ايشان در پايان تاکيد کردند: بدون ترديد آينده براي ملت‌هاي مسلمان و ملت ايران، بهتر از گذشته خواهد بود.