برای دسترسی به محتویات این نشریه از درختواره سمت راست موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنید.

«
»
«
»
«
»
  • 1
  • 2
ROKNEWSPAGER ERROR: File not found: images/عکس_کتاب_0011.jpg
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»

اولین جشنواره سراسری فیلم "اشراق" حوزه علمیه در قم برگزار شد

 

اولین جشنواره سراسری فیلم حوزه (اشراق) با موضوع روحانیت و حوزه‌های علمیه نهم تا یازدهم خرداد ماه با حضور هنرمندان 27 استان کشور در قم برگزار شد.

حجت الاسلام علیکم ساری، رییس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد: 417 اثر از سراسرکشوربه دبیرخانه جشنوار هرسید که از این میان 85 اثر فیلم داستانی، 148 اثرفیلم مستند، 174 اثرفیلم نامه کوتاه و 10 اثر پویا نمایی بودند. 167 اثر از کلآث اریکه در دو بخش فیلم و فیلمنامه به مرحله داوری راه پیدا کرده مربوط به هنرمدان حوزوی و 250 اثر مربوط به هنرمندان غیرحوزی بود.

 

---

مراسم اختتاميه با استقبال پرشوري از سوي طلاب و هنرمندان مواجه شد، بطوريکه پس از گذشت مدتي از آغاز مراسم، ظرفيت سالن محل برگزاري جشنواره تکميل شد و عده اي از شرکت کنندگان سر پا مراسم را دنبال مي‏کردند.

 

203976

---

حجت الاسلام واعظي رئيس دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم گفت: روحانيون و طلاب جوان بايد با توليد فيلم كمك حال كساني باشند كه در عرصه هنر به كمك تبليغ دين آمده اند.

 

203967

----

هيأت داوران از ميان توليدات مطرح سينماي كشور، فيلم‏هاي "زير نور ماه" به کارگرداني «رضا ميرکريمي» و "طلا و مس" به کارگرداني "همايون اسعديان" را شايسته تقدير دانست.

203997

 

---

تقدير از آثار برگزيده رسيده به دبيرخانه اولين جشنواره سراسري فيلم حوزه ـ اشراق ـ بخش پاياني آيين اختتاميه اين جشنواره بود و شرکت کنندگان، صاحبان آثار برگزيده در بخش هاي اصلي و ويژه و در چهار رشته فيلمنامه كوتاه، مستند، داستاني و پويانمايي را شناختند.

 

204014 

---

رييس مرکز فرهنگي هنري دفتر تبيلغات استقبال جامعه هنري از جشنواره فيلم اشراق را مثبت ارزيابي کرد و ابراز داشت: 417 اثر در زمينه‌هاي فيلمنامه، فيلم کوتاه، فيلم مستند و پويانمايي به دبيرخانه جشنواره ارسال شد که از اين تعداد 167 اثر متعلق به هنرمندان حوزوي و 250 اثر متعلق به هنرمندان غيرحوزوي بود.

 

 204008

 

203962

 

------

حجت الاسلام موسوي مقدم، قائم مقام سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي که به نيابت از طرف رييس سازمان صداي و سيماي جمهوري اسلامي ايران در اين جشنواره حضور يافته بود، با تاكيد بر استفاده از ابزار مدرن در ترويج دين، گفت: هنر را بايد در خدمت معارف ديني قرار دهيم.

203980