برای دسترسی به محتویات این نشریه از درختواره سمت راست موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنید.

«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
«
»
  • 1
  • 2
«
»
«
»
«
»

و تو چه می‌دانی چه می‌کند این کاریتاس؟!

سازمان‌هاي فعال مذهبي مسيحيت، سازماني است موسوم به كاريتاس كه در ظاهر، هدفش كمك‌رساني به مردم است و درواقع مأموريت اصلي آن، تبليغات مذهبي کاتولیکی مسيحيت. اين سازمان كه در 150 كشور شعبه دارد و هزينه‌هاي خود را از مازاد هزينه‌هاي كليسا، كمك‌هاي مردمي و جمع‌آوري اعانه‌هاي خيريه تأمين مي‌كند. كاريتاس با داشتن پانصدهزار كارمند و دو برابر اين تعداد نيروهاي قراردادي، توانسته است تأثير گسترده در بين مردم و دانشگاهيان داشته باشد. اين سازمان با برنامه‌ريزي گسترده و دقيق، فعاليت‌هاي ذيل را انجام مي‌دهد.
1. دادن مشاوره به دانش‌آموزان سال آخر براي تعيين رشته تحصيلي تا بتوانند رشتة مورد علاقه خود را انتخاب كنند و با انگيزة بيشتر به تحصيل خويش ادامه دهند.
2. آشنا كردن دانشجويان با يكديگر از طريق برگزاري جشن‌ها و مراسم ديگر.
3. كمك به دانشجويان براي پيدا كردن مسكن و سكونت دادن دانشجويان در بين خانواده‌هاي قابل اعتمادي كه اعلام آمادگي كرده‌اند.
4. پاسخ به سؤالات مذهبي به صورت حضوري يا تلفني، برگزاري سمينار مذهبي، بحث و گفت‌وگوي مذهبي و تبادل نظر در اين زمينه كه حداقل در ماه يك‌بار با صرف چاي و شيريني برگزار مي‌شود.
5. برگزاري دوره‌هاي آموزشي، دوره‌هاي آموزش زبان، آموزش هنرها، امكان مطالعة نشريات، استفاده از كامپيوتر... .
6. يك شب اقامت دانشجويان در كلوستر جهت آشنايي آنها با نحوة زندگي راهبان مسيحي.
7. ايجاد اشتغال براي دانشجويان در تعطيلات بين ترم‌ها.
8. تحت پوشش قرار دادن دانشجويان متأهل و ايجاد مهدكودك رايگان در دانشگاه.
9. ايجاد خدمات در مسافرت‌هاي دانشجويي. خانواده‌هايي كه مسافرت می‌روند، مقصد خود و تعداد خالي صندلي اتومبيل خود را به كاريتاس اعلام مي‌كنند و دانشجوياني كه قصد عزيمت به همان مسير يا مقصد را دارند، مي‌توانند با آنان همراه شوند.
10. ديدار از دانشجويان در منازل و خوابگاه‌ها.
11. پخش كوپن غذاي دانشگاه به‌طور رايگان در بين نيازمندان.
12. شناسايي دانشجويان معتاد و بازپروري آنان.
اين سازمان با تبليغات فراوان و به‌روز، به جذب هرچه بيشتر افراد به مسیحیت پرداخته، فعاليت‌هاي خود را روزبه‌روز گسترده‌تر مي‌سازد.